Buty SPD rowerowe SHIMANO RP2

Nowy produkt

Buty SPD rowerowe SHIMANO RP2

Więcej szczegółów

150,00 zł brutto

Więcej informacji

Dostępne rozmiary :

36 - dł wkładki 22.5 cm

37 - dł wkładki 23,2 cm

38 - dł wkładki 23,8 cm

39 - dł wkładki 24,5 cm

42 - dł wkładki 26.5cm

43 - dł wkładki 27,2 cm

48 - dł wkładki 30.5 cm

49 - dł wkładki 31,2cm

50 - dł wkładki 31,8

Shimano SH-RP2 to podstawowe buty rowerowe SPD, w których możliwa jest instalacja pedałów szosowych SPD-SL, lub górskich SPD. Model ten sprawdzi się jako treningowe buty do roweru szosowego, ale można je także wykorzystywać w konfiguracji SPD na szybkim rowerze miejskim, fitness bike`u, czy też do treningów na rowerkach stacjonarnych. Podeszwa ma twardość 6 w 12-stopniowej skali Shimano i jest na tyle sztywna, że ciężko jest poczuć ugięcie butów podczas pedałowania.

Technologia Offset Strap minimalizuje nacisk w najwyższym punkcie stopy ponieważ to miejsce jest najbardziej wrażliwe. W butach Shimano w tym miejscu nie ma żadnych twardych elementów tylko miękkie części pasków. Zapięcie na 3 rzepy umożliwia precyzyjne ustawienie napięcia w każdym miejscu stopy i jest bardzo lekkie. Cholewka SH-RP2 została wykonana z dobrej jakości syntetycznej skóry, w której wycięto wiele dużych otworów wentylacyjnych krytych siateczką. Jest ona umieszczona na palcach i pomiędzy rzepami sznurującymi but umożliwia swobodny przepływ powietrza wokół stopy. Dodatkowe otwory wentylacyjne znajdują się na całej długości podeszwy.

Dla zwiększenia komfortu Shimano zastosowało technologię Dynalast, która optymalizuje kształt pięty i podbicia buta. Środkową sekcję wkładki wymodelowano tak, aby dostosowywała się zarówno do wysokiego jak i płytkiego łuku podbicia. Głębiej osadzona pięta i śródstopie umiejscowione bliżej osi pedałów utrzymują optymalny kąt położenia stopy w bucie podczas całego obrotu mechanizmu korbowego.

Produkty powiązane

30 innych produktów w tej samej kategorii: